Lato 2019 nad polskim morzem
Polska Północna wakacje nad morzem Lato 2019 nad polskim morzem
Niedziela z archeologią 2015 w Rzucewie
miejscowość: Rzucewo
data: 2015-07-21
Za nami kolejne spotkanie z pradziejami Gminy Puck w Osadzie Łowców Fok w Rzucewie.

W trakcie spotkania „Niedziela z archeologią” dużym zainteresowaniem cieszył się wykład ilustrowany pokazem multimedialnym Pani Danuty Król, archeologa z Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. Jego treścią była historia badań archeologicznych w Rzucewie i opowieść o powstaniu Parku Kulturowego. Wykład opierał się o doświadczenia i własne badania Pani Danuty Król, które prowadzi w tym miejscu od 1984 roku.

W trakcie wydarzenia odbywały się też warsztaty dotyczące wytwarzania narzędzi i broni w epoce neolitu. Zajęcia te oraz pokaz działania miotacza oszczepu prowadził Pan Andrzej Wędzik z gdańskiego oddziału Muzeum Archeologicznego znajdującego się w Sopocie.

Nie słabnącym zainteresowaniem cieszyła się ekspozycja zabytków prezentowanych w salach ekspozycyjnych, oraz rekonstrukcje archeologiczne na ścieżce edukacyjnej. Można było skorzystać z komentarza odkrywcy tych eksponatów Pani Danuty Król. O tym że prehistoria Gminy Puck cieszy się się wciąż dużym zainteresowaniem świadczyła frekwencja w trakcie wydarzenia, która przekroczyła 300 osób.

Niedzielę z archeologią zaszczycili swą obecności Pan Wójt Gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk oraz Radna Gminy Pani Małgorzata Kolendowska. Niezmiennie wydarzeniom na terenie Osady towarzyszyły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rzucewie w pięknych kaszubskich strojach, które częstowały gości pysznymi domowymi wypiekami.

 

Oglądaj relacje z imprez w TV Półwysep!
www.tv.polwysep.pl - kliknij tutaj
« Lato 2019 - strona główna© 2023 www.polwysep.pl : wakacje nad morzem
www.nordi.pl | Władysławowo